V ročníku 2014 / 15  obsadila  rezerva  Vrchoviny v I.A třídě sk.B  5. místo

RAPOTICE - muži B 1:4 (1:1) branky: 2x Krejčí, Vašíček, Poul

Rapotice svůj poslední zápas v I. A třídě začaly velmi dobře a soupeře z Nového Města přehrávaly. První velkou šanci měl Martin Laš, který se ocitl po centru Paulece sám před vrchovinským brankářem Follprechtem, ale levou nohou míč ideálně netrefil. Domácí příležitosti zahazovali, a tak přišel trest v podobě branky Vašíčka, který se štěstím dopravil míč do sítě. Hostitelé přesto pokračovali v aktivní hře a o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, ale Matouškovu hlavičku zázračně vytáhl Follprecht nad břevno. Rapotice se dočkaly v 16. minutě, kdy Matouškovu hlavičku ještě na brankové čáře tečoval Paulec. Hosté hrozili zejména rychlými brejky po stranách, ale šance nevyužívali. Ve druhé části prvního poločasu byla aktivnější Vrchovina, ale branky se nedočkala.

Po změně stran měli mírnější převahu hosté, ale udeřit mohlo na druhé straně, jenže Milan Laš ve velké šanci neuspěl. Hosté chvíli na to proměnili rychlý brejk a v závěru přidali ještě další dvě branky.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:1. Diváků 80. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Follprecht - Bača, Drdla, Fagula, Veselý - Krejčí (80. Poul), Vašíček, Mazel, Trojánek, Kršek (17. Němeček), Polnický.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

muži B - Sokol KOUTY 1:0 (1:0) branka: 13´Šmída M.

Sestava Vrchovina B: Michálek - Bača, Drdla, Fagula, Skryja J. - Polnický (K)(89´Veselý), Žák, Sodomka R. (72´Kršek), Kolařík - Šmída M., Krejčí (58´Kyselý) Trenéři: Havlík, Fagula V., Poul O.

Sestava Kouty: Veselý - Hrůza Paiskr, Navrátil, Havelka, Hrubý (73´Caha), Roušar (85´Dočekal), Cejpek (K), Coufal, Semrád, Tenkl

Vrchovinská aréna viděla velice zajímavý a pohledný fotbal, v sestavě domácích nastoupily posily z divizního áčka - uzdravený Kolařík a také Rosťa Sodomka.  A bylo to na výkonu poznat, protože to jsou pro tuto soutěž nadstandardní hráči. Na druhou stranu dali trenéři příležitost hned čtyřem dorostencům.

Vrchovina měla po celý zápas stálou převahu. Hosté se v první půli prezentovali jedinou střelou v 16 nad. Ve 13´se nejlépe orientoval po centru zprava Michal Šmída, který hlavou trefil ke vzdálenější tyči - 1:0. V 15´kombinace Sodomky s Kolaříkem skončila obranným zákrokem hostí. Ve 24´narážečka Polnického s Kolaříkem, ale bomba šla těsně nad. Ve 30´po rohu Kolaříka Šmída hlavou nad. Ve 34´šel po pravé straně do 16 Sodomka, ale na dvekrát gólmana hostů nepropálil. Stálá převaha domácích však žádnou změnu ve skóre již nepřinesla.

Druhá půle se již odehrála více mezi vápny. V 69´rychlý brejk Kyselého a jeho přihrávka před branku, ale Žák netrefil přesně míč. V posledních deseti minutách hosté vycítili šanci, snažili se o vyrovnání. V 83´hostující Coufal netrefil prázdnou branku. V 85´bombu vyslal nad hostující bránu Cejpek. Domácí brali zaslouženě tři body.

Rozhodčí: Čamra - Holub, Stratený

ŽK 3:2, ČK 0:0

Diváci 110

FC ŽĎAS Žďár B - muži B 3:2 (2:1) branky: Pavel Sodomka, Polnický

Nové Město ve Žďáře neustále dotahovalo, momentálně v derby Vrchovina tahá za kratší konec. Hosté prohrávali od 19. minuty, kdy po pěkné akci Němce měl už snadnou práci s uklizením míče do odkryté brány Jurnečka - 1:0. Vedení mohli domácí navýšit po rohovém kopu, jenže o balon po hrubé chybě přišli, hosté ho odkopli vpřed na Pavla Sodomku, který překonal po divizním gólmanovi Hajném i brankáře béčka Hanuse - 1:1. Před cestou do kabin, ale Jurnečka navázal na úvodní gól a po podobné akci předložil míč Russovi - 2:1.

Po přestávce se béčko Vrchoviny zvedlo. Vyrovnalo hru i výsledek. Po standardní situaci se trestuhodně volný Polnický mohl brankáře zeptat, kam chce míč placírkou usměrnit -2:2. Remíza vydržela na Bouchalkách jen pár desítek vteřin. Unikajícího Maria Filippiho fauloval gólman Pokorný a Němec neměl s penaltou sebemenší problém - 3:2. Závěr se dohrával za neustálého tlaku Vrchoviny, stav se už ale nezměnil.

Rozhodčí: Rygl. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Žďár B: Hanus Řeháček, Machatka, Toman, Peňáz Miklík (82. Musil), Jun, Němec, Jurnečka M. Filippi, Russ.

Vrchovina B: Pokorný Bača, Laštovička, Drdla, Starý (46. Kyselý) J. Skryja, Vašíček (88. Fagula), M. Šmída, Pavel Sodomka, Petr Sodomka (64. Buřval) Polnický.

muži B - Sokol Želetava 4:2 (2:1) branky: 3x Sodomka Pavel, Veselý

Domácí rezerva Vrchoviny nezačala zápas dobře, prakticky stejně jako ve středeční dohrávce s N.Vsí. V 6´chyba obrany po zahrání volného přímého kopu a úplně volný Jakeš za linií obrany poslal hosty do vedení - 0:1. Vrchovina opět byla aktivní a prakticky vůbec nepouštěla Želetavu za půlku. A když se tak stalo vždy to před Pokorným hořelo, jako například ve 30´nastřelil hostující Simandl po brejku břevno. Ve 35´se konečně prosadil po rohu střelou k tyči Sodomka a odstartoval svoje střelecké představení - 1:1. Těsně před přestávkou otočil skóre ještě dorostenec Veselý po důrazu na brankové čáře - 2:1, když těsně před tím napálil břevno Šmída.

Druhá půle se nesla ve stejném stylu hry. Po čtvrt hodině se opět prosadil dobře nabíhající Sodomka z malého vápna - 3:1. Prakticky z rozehrání domácí brankář Pokorný fauloval a byla z toho penalta, kterou s přehledem k tyči umístil M.Vrbka 3:2. Trenéři Havlík a Fagula oživili hru střídáním, poslali do hry mladíčky Kyselého a R.Blažíčka. V 80´zkompletoval svůj hattrick třetí brankou nejlepší hráč zápasu Pavel Sodomka, když využil přesného uvolnění Martina Žáka - 4:2

Rozhodčí: Staněk

ŽK 1:2

Diváci 20

Sestava Vrchoviny: Pokorný - Bača, Drdla, Veselý, Skryja J. (68´R.Blažíček) - Starý, Žák, Polnický, Sodomka P.(81´Vašíček) - Šmída, Trojánek (55´Kyselý)

muži B - Nová Ves 1:2 (0:1) branka: 74´Sodomka Petr

Na silně podmáčeném terénu, v odloženém zápase 16. kola, za vytrvalého deště, byl k vidění zajímavý zápas s nádechem místního derby. Skóre otevřeli hosté pohotovým Janem Šanderou již v 6´, který si dovolil na kluzkém terému kličku gólmanovi a poprvé rozvlnil síť - 0:1. Vrchovina nastřelila tyč po hlavičce z MV Šmídou. Tyč trefil také z volného kopu přes zeď Skryja, to bylo v prvním dějství vše, co mohlo měnit skóre.

Druhý poločas se domácí tlačili před hostující svatyni, ale zůstalo jen při snaze. Hosté naopak zvýšili v 57´své vedení Petrem Šanderou krásnou střelou spoza 16 k tyči - 0:2. Domácí stačili jen snížit Petrem Sodomkou v 74´, když uklidil centr Starého za záda jinak výborného Novotného - 1:2.

Vrchovina B: Kubica - Drdla, Laštovička, Košík, Skryja J. - Starý, Sodomka Pavel, Sodomka Petr, Polnický, Vašíček (64´Blažíček P.) - Šmída

Trenéří: p. Havlík, Fagula, Poul

16.5.2015 - Štěnánov

Železárny Štěpánov - muži B 1:4 (0:0) branky: 3x Kyselý, Šmída

Po bídném prvním poločase sáhli oba trenéři ke změnám v sestavě a na hřiště se dostali i střelci dne Jan Veselský a Michal Kyselý. V 55. minutě se prosadil právě Kyselý, jehož zásah prakticky rozhodl o dalším osudu zápasu. V ofenzivě naprosto bezzubí domácí s přibývajícím časem otevřeli hru a po dvou slepených gólech Michala Šmídy s Kyselým bylo hotovo. V 83. minutě sice snížil Jan Veselský, ale poslední trefa patřila opět dorostenci Kyselému, který zkompletoval hattrick.

Rozhodčí: Kubeš

ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (74. Svoboda).

Diváci: 40

Štěpánov: Kubíček - Císař, Brázda (69. Samek), Novák, Svoboda Kovalchuk, Sedláček, Karásek (76. Fiala), D. Kintr (46. Jan Veselský) Kutnyk, Ludvík.

Vrchovina B: Pokorný - Bača, Laštovička, Fagula, J. Skryja (46. Kyselý) - P. Blažíček, Starý, Pavel Sodomka, Vašíček (80. Veselý), M. Šmída (88. Poul), Polnický.

9.5.2015 - Radešínská Svratka

muži B - FC Náměšť / Vícenice 4:0 (1:0) branky: 21´+ 58´+ 78´Šmída, 81´Kyselý

Snímek Petra Skryji I. zachycuje nejlepšího hráče zápasu M.Šmídu, další snímky najdete ve fotogalerii...

Vyrovnaný první poločas viděli diváci v RS. Oba týmy si vypracovali po jedné šanci, tu první proměnil ve vedení domácí Šmída, když prostřelil z 20 metrů vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Na druhé straně v 31´po chybě domácí obrany, konkrétně stopera Laštovičky i brankáře, hosté však darovanou tutovku ve vyrovnání doslova zazdili.

Ve druhé půli do druhé branky domácích, byla hra také vyrovnaná. Ale rozdílový hráč zápasu, mladičký Šmída svým parádním průnikem z levé strany do vápna, prostřelil hostujícího brankáře Bednáře - 2:0. Od této chvíle domácí měli více ze hry, více se tlačili před Bednáře a byla z toho další střela k tyči hráče zápasu Michala Šmídy, který tak zkompletoval další hattrick v jarní části soutěže - 3:0. Všechno podepsal střídající ještě dorostenec Kyselý (dopoledne vstřelil branku Velkému Meziříčí v MSDD) svou pohotovou střelou spoza značky pokutového kopu, když propálil brankáře - 4:0. Rezerva Vrchoviny tak oplatila i s úroky svému soupeři podzimní těžkou porážku z Náměště.

Rozhodčí Šrámek, diváci 30, bez ŽK i ČK

Nejlepší hráč zápasu: Šmída M.

Sestava Vrchoviny B: Pokorný - Bača (73´Kyselý), Laštovička (83´Veselý), Drdla, Fagula - Starý, Polnický, Sodomka Pavel, Vašíček - Blažíček P. (58´Blažíček R.), Šmída M.

Trenéři: p.Havlík, Fagula, Poul

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.5.2015 - Třebíč

HFK Třebíč - muži B 0:0

Sestava: Pokorný - Bača, Skryja  J.,Drdla, Starý - Polnický, Laštovička, Blažíček Petr, Sodomka Pavel - Šmída, Trojánek.  Střídali: Vašíček, Fagula, Poul

Rozhodčí: Denev, Diváci 10, ŽK 0:2

Zápas dvou rozdílných poločasů se hrál u třebíčské nemocnice. V tom prvním byli lepší domácí, kteří měli posily z ligového áčka. Ale excelentně zachytal hostující gólman Pokorný. Ve druhé půli byla aktivita na kopačkách hostí, Šmída v útoku zazdil dvě tutovky. Rozhodnout mohli domácí v 89´, ale Pokorný v brance byl proti a svůj tým zachránil. Byl to nejlepší hráč zápasu.

26.4.2015 - MU 19. kolo N.Město

muži B - VLADISLAV 4:0 (0:0) branky: 60. Polnický, 67. R. Blažíček, 76. a 80. M. Šmída.

Vrchovina v prvním poločase častěji držela míč, ale Vladislav velmi dobře bránila a do ničeho domácí nepouštěla. Hosté hrozili z brejků, ale celkově se hrálo bez vyložených šancí.

Druhou půli oživil střídající dorostenec Radek Blažíček, který hru Vrchoviny zjednodušil a zrychlil. Po hodině hry začaly padat i góly. Trojánek sice střílel jen do tyče, ale dorážející Polnický byl ve správný čas na správném místě. Po centru Starého se následně prosadil hlavou Radek Blažíček. Třetí branku dal po rohu Michal Šmída. Stejný hráč uzavřel výsledek po hezké kombinační akci na jeden dotek. "Po prvním gólu už jsme byli lepší a po pěkných akcích přidali další tři branky," těšilo kormidelníka Vrchoviny Karla Havlíka.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sestava Vrchoviny B: Michálek - Starý, Drdla, Košík, J. Skryja P. - Blažíček (55. Žák), Kršek (46. R. Blažíček), Polnický (75. Laštovička), Mazel - Trojánek, M. Šmída.

19.4.2015 - MU 18. kolo v Budišově

BUDIŠOV-NÁRAMEČ - muži B 1:3 (0:2)

Zpočátku byla hra z obou stran neurovnaná a plná nepřesností. V 17. minutě se ale po nákopu do vápna prosadil mezi domácími obránci Kršek a otevřel skóre. Ve 22. minutě mělo záložní mužstvo Vrchoviny výhodu pokutového kopu, který ale Šmídovi zlikvidoval brankář Trnka. Mužstvo ze Žďárska bylo lepší, ale do výraznějších šancí se neodstávalo. Ve 37. minutě došlo ke střetu hlavami mezi Votoupalem a Fagulou, oba hráči museli být převezeni do nemocnice na pozorování. Těsně před pauzou zvýšil hlavou po centru do vápna Šmída.

Vrchovina měla více ze hry i po změně stran a výsledkem byl gól na 0:3 v podání Starého. Budišov dokázal jen korigovat, když o dvě minuty později zužitkoval Hortův centr Pažourek. Novoměstští si ale zasloužené vítězství vzít nenechali.

Stínem utkání bylo tržné zranění na hlavě Vítka Faguly, jehož hlavu nyní zdobí několik stehů nad obočím. Držme mu palce, aby se brzy vrátil v plné kondici zpět na trávník.

Góly: 61. Pažourek - 17. Kršek, 45. Šmída, 59. Starý. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Budišov-Nárameč: Trnka - Carda (85. Dobrovolný), Hrádek, Sedláček, Kozuň, Hort, Votoupal (37. Obůrka), T. Nováček, Molnár, Hráček, Pažourek. Vrchovina B: Kubica - Bača, Laštovička, Fagula (37. Hájek), Starý, Skryja, Žák, Šmída, Kršek (71. Blažíček), Horáček, Polnický.

12.4.2015 - MU 17.kolo hřiště NM

muži B - Velké Meziříčí B 1:1 (0:1) branky: 79´Skalník M. - 11´Kavka

Zápas byl vyrovnaný na obě strany. Vedoucí tým tabulky ze začátku zápasu byl aktivnější a hned v 11´šel do vedení Kavkou po střele spoza 16 - 0:1. Po půlhodině se hra srovnala, ale žádná vyložená šance k vidění nebyla. Ve druhém dějství uviděl druhou ŽK hostující Jakeš a v 53´šel pod sprchy. Po vyloučení domácí svého soupeře přitlačili a spravedlivě srovnali střídajícím Skalníkem, který si narazil s dorostencem Blažíčkem a hlavou nachytal Krubu na švestkách - 1:1.

Sestava Vrchoviny: Kubica - Bača (53´Vašíček), Drdla, Fagula (K), Starý, Skryja J., Laštovička, Žák (74´Blažíček), Šmída, Polnický, Buřval (54´Skalník M.)

Sestava Vel.Meziříčí: Kruba - Halámek, Kavka, Ráček, Bradáč (65´Polanský), Bouček, Vítek (77´Nevoral), Jakeš, Souček, Liška, Maloušek

Rozhodčí: Niederle - Zadina, Škorpík

ŽK 3:2

ČK 0:1 (53´Jakeš)

Diváci 120

28.3.2015 - MU 15. kolo hřiště Rantířov,  výsledek byl zkontumován STK ve prospěch Rantířova 3:0, kvůli administrativní chybě

Ježek Rantířov - muži B 2:4 (0:3) branky: 7´+39´Šmída M., 30´Polnický, 89´Buřval

Sestava Vrchoviny: Pokorný - Starý, Laštovička, Fagula (K), Bača - Kubica (78´Němeček), Polnický, Sodomka Petr, Vašíček - Buřval, Šmída M.

Vrchovina musela do zápasu nasadit dva gólmany, do branky novice Pokorného a do zálohy Kubicu, který zejména ve druhé půli již tempu viditělně nestačil, ale bohužel trenéru Havlíkovi nic jiého nezbývalo. Nicméně Vrchovina se od začátku semkla a hrála velmi pevný obranný blok a vyrážela do rychlých protiútoků, kdy hlavně Michal Šmída dělal domácím velké starosti.

V 7´po autu Starého právě Šmída napřáhl na 16 a sice napálil bombou tyč, ale brankář Krupica si nešikovně srazil míč za brankovou čáru - 0:1. Ve 14´přišla kombinace Sodomka-Šmída-Buřval, ale jeho střela na dlouhou nohu šla vedle. V 18´po rohu Starého se do slibné šance dostal na MV Buřval, ale neměl klid a přesnost v zakončení. Ve 20´hosté otevřeli zadní vrátka, ale rychlý brejk zakončený střelou vedle tyče Pokorného branky.

Ve 30´přesně našel Buřval Polnického  ten parádně z 19 metrů obstřelil vše co mustálo v cestě a o tyč dal druhou branku - 0:2. Aby toho na domácí tým nebylo málo, ve 39´po kolmici Polnického, Šmída třetí střelou hostí dal s přehledem třetí branku sám před domácím Krupicou - 0:3.

Do této doby měli paradoxně častěji domácí míč na svých kopačkách, ale rezerva Vrchoviny byla obdařena famózní produktivitou. Ve 41´dostal ŽK Sodomka a ve 43´ mohli domácí snížit, ale střela letěla těsně nad břevnem.

Na začátku druhého poločasu měl dvě ložené šance Šmída, ale nejlepší hráč zápasu nedokázal gólmana Rantířova překonat, dvakrát reflexivně míč vyrazil. V 53´domácí po standardce snížili po dorážce na zadní tyči - 1:3. V 63´po průniku Vašíčka vyslal z 16 bombu. ale gólman se opět objevil u tyče a vyrazil na roh. O minutu později byl sražen v MV Sodomka, ale penalta se nepískala, v zápětí za protesty dostal ŽK kapitán Fagula.

V 75´opět domácí snížili na rozdíl jediné branky, po centru zprava opět po dorážce na zadní tyči - 2:3. V 78´mohl klid v týmu Vrchoviny vtísnit Buřval, ale jeho brejková situace skončila těsně vedle. Ve stejné minutě střídal Němeček vyčerpaného Kubicu, ten v 84´poslal Šmídu po pravé straně, který před MV našel přesně Buřvala, ale ani v této ložené situaci nepřekoval výborného Krupicu. Nakonec se Buřval dočkal až v předposlední minutě zápasu, když dostal míč přesně za obranu od Sodomky a tentokrát se nemýlil - 2:4.

Trenér Karel Havlík k zápasu: "Vyhrát se dvě brankáři na hřišti je ojedinělé, v první půli do čeho jsme kopli, to promněnili. Druhá půle již tak kvalitní v koncovce nebyla a do poslední minuty se báli o výsledek, nedat takové šance je trestuhodné."

23.3.2015 - PU / ZRUŠENO

HERÁLEC / ZR - VRCHOVINA B

Herálec utkání kvůli velkému počtu nemocných hráčů zrušil. "Nadšený z toho nejsem, ale přední je zdraví hráčů. V pátek jsem to volal trenéru Havlíkovi a ani jemu jsem tou zprávou radost pochopitelně neudělal. Žádný další zápas už jako generálku ale domlouvat nebudeme," řekl zklamaný trenér Herálce Jiří Skála. "Snažil jsem se narychlo ještě něco domluvit, ale když jsem se to dozvěděl o půl šesté večer, už s tím nešlo nic dělat. Pan Skála mi zkazil náladu, dát to vědět takhle pozdě není normální," štvalo kouče Karla Havlíka.

15.3.2015 - PU (UMT Žďár n/S.)

TJ MORAVEC - muži B 0:3  (0:1) branky: 22´Šmída, 61´Polnický, 78´Smetana P.

Sestava: Michálek (46´Pokorný) - Blažíček P. (80´Bača), Starý, Veselý, Skryja J. - Polnický Žák - Vašíček (46´Blažíček R.), Šmída (46´Buřval), Laštovička (46´Šebek) - P.Smetana

7.3.2015 - PU (UMT Žďár n/S.)

muži B - JISKRA MĚŘÍN 5:1 (2:1) branky: Trojánek, Drdla, Vašíček, Skalník M., Kršek

Sestava: Pokorný - Bača, Košík, Drdla, Daniel - Polnický, Starý, Trojánek, Kršek, Vašíček - Skalník M., Bárta

1.3.2015 - PU (UMT Žďár n/Sáz.)

muži B - RAD. SVRATKA 6:0 (2:0) branky: 2x Blažíček, 2x Buřval, Laštovička, Žák

"Rozdíl dvou soutěží byl na hřišti jasně patrný. Pro nás to byla dobrá příprava především směrem dopředu, kde jsme si mohli ledacos vyzkoušet. Potěšila mě naše střelecká produktivita," chválil své ovečky lodivod béčka Vrchoviny Karel Havlík.

Sestava Vrchovina B: P. Šmída - P. Blažíček, Starý, Fagula, Bača P. Bárta, Žák, Polnický, Vašíček Buřval, M. Šmída. Střídali: Laštovička, R. Blažíček, V. Bárta.