Broďané využili standardku a vyhráli

14.05.2017 13:47

Nové Město / Uherský Brod - V rámci 25. kola čekal Vrchovinu další silný soupeř z první trojky, výjezd k nejstaršímu fotbalovému klubu na Slovácko, ČSK Uherský Brod. Toto utkání rozhodla jediná proměněná standardka domácích, když hlavičkou poslal Broďany do vedení Michal Vrága.

ČSK Uherský Brod - muži A 1:0 (1:0) branka: 25´ Vrága

Sestava Uh. Brodu: Kohoutek - David, Holík (75. David), Kúdela, Vrága - Šálek, Dolina, Hruboš, Nevařil -Večeřa (85. Blaha), Michalec (68. Mančík).
Sestava Vrchoviny: Šmída P. - Chalupa, Vícha (27´ Košík), Smetana, Bača (54´ Ošmera) - Žák (82´ Blažíček), Wolker, Skalník K., Michal (K) - Burian, Skalník M. Připraveni: Skryja P., Šmída M.
Trenéři: p. Zeman, Střešňák, Škorpík. Vedoucí týmu: Bajer P., masér: p. Pátek
Rozhodčí: Rosický - Fabeš, Slováček. Delegát FAČR p. Lenfeld
ŽK 4:1 (Smetana), ČK 0:0
Diváci 256
Nejlepší hráči: Vrága - Wolker, Skalník K.

Sestřih TVcom: ZDE

Komentář k zápasu:
Na Orelském stadionu v Uherském Brodě mohla jít Vrchovina hned v 1. minutě do vedení, jenže centr Chalupy Vícha s Kamilem Skalníkem nedokázali dotlačit za záda Kohoutka. Toho o chvíli později vystrašila nebezpečná střela Michala Skalníka. Na největší nebezpečí ze strany Uherského Brodu upozorňoval trenér Zeman již v kabině a to jsou bezesporu standardky. Což se potvrdilo ve 25. minutě. Přetažený roh vrátil do vápna Hruboš a Vrága v pohodě otevřel hlavou skóre zápasu - 1:0. Hned poté šel ze hřiště zraněný stoper hostů Vícha, jeho však bez problému zastoupil Ondřej Košík. Ten se hned po dvou minutách na place krásně zavěsil do vzduchu a hlavou orazítkoval spojnici břevna a tyče. Břevno se ještě před pauzou otřáslo i na druhé straně, oba brankáři to měli dobře postavené.
Po změně stran byla Vrchovina lepším týmem, hnala se za vyrovnáním, ale domácí dobře odbránili a hosty do vyložených šancí příliš nepouštěli. Nejblíže gólu byli hráči Nového Města při trestném kopu kapitána Michala, který olízl tyčku domácí branky. A když ani Michal Skalník s Ošmerou neuspěli, vrátila se Vrchovina ze Slovácka bez bodu.

Trenér Zeman k zápasu:

"Uherský Brod je na jaře nejlepší, a tak jsme se mu uzpůsobili rozestavením. Nastoupili jsme se třemi stopery, pětičlennou zálohou a bratry Skalníkovými na hrotu. Ze hry jsme soupeře za celé utkání do šance nepustili a ve druhé půli ho v poli přehráli. Smrtící standardní situace Brodu jsme ovšem neuhlídali, Vrága po rohu rozhodl a jednou navíc trefil břevno. I my jsme po rohou trefili Košíkem břevno a hned v 1. minutě nám při standardní situaci před ležícím domácím brankářem chyběl důraz. Přes trvalou převahu ve druhém poločase jsme se proti nejlepším stoperům soutěže v útoku do šance neprosadili. Nejblíže k vyrovnání měl při přímém kopu Lukáš Michal, ale cíl těsně minul. Za výkon jsem všechny hráče pochválil."

Anglický týden přinesl do tabulky 6 bodů, což pro záchranu je velmi dobré. Nadcházející víkend přinese "VELKÉ DERBY", v neděli nastoupí ve Vrchovina aréně soused FC ŽĎAS Žďár n/S. Výkop zápasu je kvůli WC MTB posunutý na 17:30 hodin.