FC Žďas Žďár n. S- SFK Vrchovina A 2:2

26.04.2014 11:44

V přímém souboji o druhou příčku  tabulky jsme nastoupili   bez tří hráčů  základní sestavy. Tentokrát nám v základu chyběl nejenom dlouhodobě zraněný M. Dvořák, ale i M.Peňáz a F. Chalupa.  V sestavě bez těchto  tří hráčů  bylo nutno postavit  kluky do   nezvyklých pozic a víc se spolehnout na hráče ročníku 02. Přesto byl  celý zápas víceméně  vyrovnaný a  oba  týmy  předváděly hru s vysokým nasazením a bojovností. V prvním poločase jsme  sice mohli jít  do alespoň dvou nebo spíše tříbrankového vedení, ale  opakovaně jsme selhali v koncovce- a to i ve velmi dobrých pozicích které po gólu jen volaly . Po přestávce se nám naopak  nepovedl vstup do druhého poločasu, kdy hned v první minutě  soupeř srovnal na 1:1 a  po chvilce  dokonce  zápas otočil  na 2:1 po chybě obou stoperů.  Díky   velké  bojovnosti  se druhá polovina  poločasu překlopila  opět  mírně na naši stranu a   byli jsme  odměněni pokutovým kopem, který Renda  s jistotou proměnil. Zásluhu na něm měl  opět neúnavný P. Švanda, který  byl po faulu odnesen ze hřiště, jak se ale později ukázalo tak naštěstí bez vážnějších důsledků. Jak řekl  trenér SFK Vrchoviny  Luboš Střešňák: " Byl to  remízový zápas,  ani jeden soupeř  si nezasloužil víc  vyhrát.  Kluci si tentokrát museli hrábnout  až na dno, protože nás  bylo málo a soupeř byl kvalitní."

FC Žďas Žďár n. S-  SFK Vrchovina  A    2:2   (0:1)

góly: R. Hlaváč , R. Horákovský   ( P)

sestava:  V. Dobrovolný (GK) ,J.Švanda(C),  D. Požár, J. Hájek, Š.Peňáz, D. Hudec, Žák M. J. Ptáček , R.Hlaváč a R. Horákovský

fotky : sfkvrchovina.rajce.idnes.cz/U13_krajsky_prebor_Zdar_nad_Sazavou_26-04-2014

zapsal Peňáz

P.S.: hráči i trenéři  vyslovili pochavlu žďárskému bufetu  za "puntíkovanou "  hořčici k párku v rohlíku ! díky :-)