Mistrovský zápas ve Žďáře 18.4.

18.04.2015 21:18

Na dvojzápas do Žďáru jsme přijížděli s vědomím, že na opravdovém hřišti nemáme odehranou jedinou minutu. Začátek zápasu ročníku 2006 tomu také odpovídal. Předváděli jsme docela solidní „kopanou“. Žďár, náš tradiční soupeř, se kterým se utkáváme nejčastěji a byli jsme si vědomi jeho nesporných kvalit, nás dokonale přehrával. V podstatě se hrálo na jednu branku a to naši. Není divu, že jsme záhy prohrávali 3:0. Na tomto místě musím všechny pochválit za to, že jsme nesložili zbraně. Do poločasu jsme snížili na 3:2. To už jsme se srovnali a do druhého poločasu jsme přece jenom vstoupili lépe. Kombinačně jsme sice byli o krok pozadu, ale přece jenom jsme začali ohrožovat branku soupeře a to tím způsobem, že minutu před koncem jsme vedli 5:4. Bohužel jsme vedení neudrželi a zápas skončil remízou. Druhý zápas tohoto týmu nám přinesl více střelecké radosti. Hlavně jsme začali i kombinovat, což byla i zásluha soupeře. Ne nadarmo se říká, že se hraje tak jak soupeř dovolí. V tomto zápase jsme předvedli i některé překrásné individuální akce. Za to opravdu patří pochvala. Výsledek zápasu byl nakonec jednoznačný. Za pozitivní věc z tohoto dvojzápasu považuji rozložení střelecké potence téměř mezi celé mužstvo. Už jsme nespoléhali pouze na dva střelce. Vítězství jsme tedy oslavili náležitě i novým vítězným pokřikem. Já jako trenér jsem byl spokojen.