SFK Vrchovina A - SK Moravské Budějovice 3.5.2014

03.05.2014 13:00

Za chladného počasí  jsme mezi kapkami deště přivítali   soupeře z dolní poloviny   průběžné tabulky. Vzhledem k  předpokládanému nepříznivému počasí jsme  zvolili taktiku střídání dvou poločasů - jedna  sedmička  hrála  jeden poločas a druhá pak druhý. Očekával jsem   od počátku aktivní fotbal s presingem , přetaveným  v góly. Tentokrát  jsme sice  nespali od prvních minut, ale  první sedmička  tlačila  soupeře  příliš  před  sebe  a tak se stávalo, že v malém vápně  byli čtyři naši a šest soupeřových  hráčů. Příčinou byly pozdní nahrávky , a tak mískto přímočarého fotbalu   po celém hřišti jsme tlačili  našimi kličkami   soupeře ( i spoluráče) před sebou  a vytvářeli situace , z kterých již nebylo   možno ani nikomu nahrát  , a ani  vystřelit :-(( .  O tom, že při  rohu stojí   čtyři naši v malém  vápně  ani mluvit nebudu. Výsledkem  pak byl  sice jednoznačný tlak  na soupeřovvu  branku , ale  bez gólového vyjádření.  Druhý poločas byl   v podání druhé sedmičky  naprosto opačný.  Hrálo se po celé polokvině soupeře,    byly  k vidění  rychlé nahrávky  po jednoduché kličce a a při rohu - světe div se  - jsme  byli  všichni  mimo  malé vápno !!  Výborný  výkon v  této části   podali především   Lukáš  a Vojta,kteří  z postu  obránců  byli velmi tvořiví dopředu, ale   stíhali si plnit i svoje  obranné povinnosti. Lukáš  završil svůj velmi dobrý výkon  hattrikem a byl nejlepším  hráčem na hřišti . Na Vojtovi bylo vidět velké nasazení, s který šel na druhý poločas do pole a vystřídal se s Martinem v bráně. Ten se pak  v brance víceméně nudil ( viz foto).  Samozřejmostí je bojovný a nekompromisní  výkon Romana, kterému je jedno jestli je  minuta první nebo poslední a  vedeme 30:0 nebo prohráváme   0:30. To je obrovská deviza do každého  zápasu.   První  sedmička  nehrála  špatně  , ale  chybělo více kolektivní pojetí hry s jednoduchými nadrávkami a větší využití prostoru. Přesto byl celý zápas naší jednoznačnou záležitostí a  výsledk zápasu byl pouze otázkou skore.

SFK Vrchovina  - Sk Moravské Budějovice  12:0 ( 3:0)

góly: L. Dvořák 3x,  R. Hlaváč  2x , M. Peňáz  2x , M. Tachir  1x, M. Žák  1x , F. Daniel  1x , V. Dobrovolný 1x , J. Ptáček  1x

sestava: 1. pol:  V. Dobrovolný,  M. Tachir, J. Švanda, M. Peňáz,   Š. Peňáz, J. Hájek, D.Požár, V. Hudák,

2.pol:  M. Tachir,  V. Dobrovolný , F. Daniel  L.Dvořák, R. Hlaváč  J. Ptáček  M. Žák, D. Hudec,

foto na  sfkvrchovina.rajce.idnes.cz/U_13_SFK_Vrchovina_A_-_SK_Moravske_Budejovice_3.5.2014/