U13 SFK Vrchovina - FC Žďas Žďár nad Sázavou 19.4.2015

19.04.2015 14:48

v prvním domácím  zápase jsem  narazili na  soupeře  dobře  známého. Tentokrát  nám   chyběl Jirka Ptáček a  i tato ztráta  byla znát.  Kluci od první chvíle  tahali za kratší konec  provazu - soupeř se na dlouhé minuty zabydloval  na naší polovině  a   defenziva  byla  přetížená. Změna  skora  byla jen otázkou času. A k překvapení všech   to byla změna  v náš  prospěch - po jednom z mála brejků se prosadil Roman  Červenka  a  pěknou individuální akci  od  půlky zakončil   umístěnou střelou  a  naše překvapivé vedení bylo na světě. Po této brance  se hra  trochu vyvážila, i když  měli  hosté stále  více ze hry . Nicméně již    několik situací z naší stran  bylo   fotbalových  a  defenziva si odpočala.  Po změně  stran ale došlo k  rychlé soupeřově  brance  po nedorozumění v naší  obranné činnosti.  Když pak   naši vrhli síly  do útoku,  tak  se   soupeř prosadil podruhé  po krásné kombinační akci a  v podstatě  bylo o  osudu  zápasu  rozhodnuto. Zvláště když 5  minut před koncem    zvýšil na konečných 3:1 . Z naší  strany   chyběl  důraz, kombinace  a  schopnost podržet  balon a  založit  akci směrem na soupeřovu branku. Své hráče měli  naši  vždy   ve větší vzdálenosti než bylo vhodné  a tak soupeři  umožňovali   nejen zpracování míče, ale i   kombinace, které   byly  nebezpečné  Tentokrát  nám chyběl i   útočník, který by byl  schopen   zvládnout  výrazněji  brejkovou situaci  ( mimo  jediný gól  Romana )  nebo  vytvořit  tlak  na soupeře . Porážka  byla  bohužel spravedlivým obrazem   hry na hřišti  a  soupeř  nám  vrátil     podzim i s úroky.

U13 SFK Vrchovina - FC Žďas Žďár nad Sázavou  1:3  ( pol 1:0)

sestava SFK:  Lhoták, Š Peňáz , Tachir, Hájek, L. Hudec, V. Hudák , Daniel, Novák,  Požár,  Červenka, Chroustovský