Utkání ve Staré Říši rozhodl velmi podivný první gól

04.10.2015 15:30

FSC Stará Říše - muži A 3:1 (1:0) branka: 34' Vácha, 64' Brnický, 75' Göth - 90' Michal (PK)

Hosté měli od úvodu tlak a brzy mohli jít do vedení, ovšem ze závaru před domácí bránou se gól neurodil. Říšský brankář Břinek se poté musel vytáhnout proti další šanci Vrchoviny. Pak se hra vyrovnala a do příležitostí se začali dostávat i domácí. Nejdříve Kadlece vychytal gólman Kubica. Vrchovinský brankář pak vychytal samostatný nájezd Pokorného.

Další snímky ze zápasu najdete ve fotogalerii od Petra Skryji I.

Ve 34. minutě se zrodil první kuriózní gól domácích. Stoper hostí Košík si pokopával míč na místo určení po odpískaném postavení mimo hru domácích, ale míč se dostal k Váchovi, který sice čekal na reakci rozhodčího, která však nepřišla a vesele si bez jakéhokoli ataku dokráčel pro vítězný gól zápasu - 1:0. Od té doby začala být hra rozháraná, hráči podráždění.

Ve druhém poločase se hra uklidnila. Oživení vnesl na hřiště až střídající Konaté, který po narážečce s Göthem poslal míč na Brnického, který do protipohybu brankáře zvýšil - 2:0. Stará Říše pak převzala iniciativu a míč měla častěji na kopačkách, hosté po tomto gólu prakticky složili své zbraně. Domácí převaha vyvrcholila v 75. minutě, kdy Rygl po průniku přihrál Göthovi a ten z otočky zvýšil už na 3:0. Snížit mohl nekrytý Smetana, ale hlavičkoval těsně nad domácí bránku. Po rohu hostí vytáhl tečovaný balon Břinek. Hosté měli kopat penaltu po faulu vysokou nohou, ale dočkali se až na konci utkání, kdy po závaru zahráli domácí ve vlastním vápně rukou a z nařízené penalty nedal Michal Břinkovi šanci - 3:1. To už byla jen kosmetická úprava výsledku.

Rozhodčí: Gasnárek.

ŽK: 5:7, ČK 0:0

Diváci: 110.

Stará Říše: Břinek - Dvořák, Príborský, Kadlec, Heide - Brnický (69. Rygl), Nahi, Tichánek, Pokorný (76. Bidi) - Göth, Vácha (60. Konate).

Vrchovina: Kubica - Dvořáček, Komínek, Skryja (77. Kyselý), Košík - Michal, R. Sodomka, P. Sodomka, Mazel (71. Drdla), Kovář (77. Šustáček) - Smetana.

Nejlepší hráči: Príborský, Kadlec - Kubica.