Halový turnaj ve Žďáře 1.3.

01.03.2015 18:40

Na již tradičně výborně zorganizovaný turnaj ve Žďáře jsme se moc těšili. Byli jsme povzbuzeni výbornými výkony z minulého víkendu a čekali jsme, že naše vítězná vlna bude pokračovat. Jak se nám to podařilo, posuďte sami dle komentářů níže.

 

SFK Vrchovina – FC Žďár                              1:1

G: Lempera L.

Našemu tradičnímu soupeři jsme se od začátku vyrovnali v agresivitě. Nenechávali jsme jej hrát a přineslo nám to také vedoucí gól. Po krásné přihrávce od lajny na úplně volného hráče, nebylo nic jednoduššího, než vsítit gól. I když v našem případě jednoduchá situace ještě neznamená gól. Ale od tohoto okamžiku, jako kdybychom se vrátili o 14 dní zpět, a po několik dalších zápasů jsme branku soupeřů ohrožovali jenom sporadicky. Nicméně Žďár (pozdější vítěz turnaje) přestože mnoho šancí neměl, vyrovnal.

 

SFK Vrchovina – H.Brod                             0:1

Jak už jsem naznačil v předchozím příspěvku, upustili jsme od naší kombinační hry, která nám přinášela úspěchy a i možná díky přemotivovanosti, jsme se utápěli v individuálních akcích, které ke kýženému cíli nevedli. Z jedné z mála šancí, které jsme soupeři dovolili, jsme bohužel inkasovali a připsali si první prohru.

 

SFK Vrchovina – Bystřice n/P                   1:0

G: M.Šolc

Soupeř nás sice nepřehrával, ale ani my jsme branku soupeře neohrozili. Že není něco s naší střeleckou potencí v pořádku, se dá usoudit dle vstřelených branek. Za tři zápasy 2 vstřelené branky je opravdu žalostný výsledek. I přesto, že jsme hráli na větší branky, naši tradičně nejlepší střelci, bohužel nebyli schopni takto velké zařízení trefit.

 

SFK Vrchovina – Hamry                       2:2

G: M.Šolc, V. Hlaváčová

Bohužel ani v tomto zápase jsme se nezbavili touhy rozhodnout všechno každý sám a soupeř, kterého bychom měli bez problémů přehrát, nás pořádně trápil a šel i do vedení. Nám se sice podařilo zápas otočit, ale po smolném výhozu našeho golmana, který dopadl snad milimetry za polovinu, soupeř zahrával trestný kop. Po naší individuální chybě, kdy naši 3 hráči hlídali jednoho hráče soupeře, jsme těsně před koncem díky tomuto kopu dostali vyrovnávací gól. Nečekaná ztráta.

 

SFK Vrchovina – Bystré                       7:1

G:V Hlaváčová 3x, M. Šolc 2x, Mi. Dvořák 2x

Po delší přestávce, kterou jsme využili na posilnění, jsme hodili za hlavu celkový výsledek turnaje. K mému potěšení se to projevilo na našem herním projevu a střelecké potenci. S chutí jsme si zastříleli.

 

Chrudim červení – SFK Vrchovina           3:2

G: K. Hudák, L. Lempera

Po prvních černých 5 minutách, kdy jsme dostali 3 góly po nepochopitelných zmatcích při bránění, to vypadalo na debakl. Naštěstí jsme se vzchopili a agresivní hrou jsme soupeře donutili 2x kapitulovat. Do konce zápasu se soupeř klepal o výsledek, ale vyrovnat se nám už nepodařilo.

 

Chrudim černí – SFK Vrchovina             1:3

G:vlastní, Mi. Dvořák,V.Hlaváčová

Poslední zápas se nám celkem vyvedl. Nesl se v duchu prvního zápasu turnaje, kdy jsme se snažili o kombinační hru a ta nám přinesla výsledek. Bohužel dvě prohry a dvě remízy nám sebrali hodně bodů na celkově dobrý výsledek.

 

Co říci závěrem? Na turnaji jsme obsadili celkové páté místo. S hrou, kterou jsme předváděli jsme bohužel na lepší výsledek neměli. Nevím, jestli je to tím, že když o něco jde, děti to mají v hlavách a sami se přemotivují nebo něčím jiným. Každopádně- děti si zahráli a to je nejdůležitější. Vždycky to nejde, ale všichni víme, že umíme hrát i lépe. Získali jsme aspoň jedno individuální ocenění – náš „superfarmář“ Verča, byla vyhlášená nejlepší hráčkou turnaje.

 

Na turnaji hráli: Jan Humlíček, Martin Dvořák (G), Milan Dvořák, Veronika Hlaváčová, Samuel Hendrich, Dan Mrázek, Kryštof Hudák, Lukáš Lempera, Marek Šolc.