Halový turnaj ve Žďáře 8.11.

09.11.2014 12:58

V podstatě ihned po skončení venkovní hrací sezony jsme naskočili do haly. Měli jsme k dispozici pouze jednu tréninkovou jednotku v tělocvičně, a proto jsme byli zvědaví, jak se nám bude dařit. Turnaj byl kvalitně obsazený a i dosažené výsledky z turnaje leccos vypovídaly o vyrovnanosti téměř všech zúčastněných oddílů. Jeden zápas trval 13 minut.

Turnaj jsme otevírali proti našemu spřátelenému oddílu ze Žďáru. Ani jeden tým branku soupeře v podstatě neohrozil. Bylo to typické remízové utkání, pokud bychom naší nedůsledností soupeři nenabídli stoprocentní gólovku, kterou soupeř beze zbytku využil. Tato prohra nás na konci turnaje hodně mrzela. Druhý zápas jsme nastoupili proti Havlíčkovu Brodu. Řekl bych opět vyrovnané utkání, ale o jeden gól jsme byli šťastnější my. Tím jsme se naladili proti dalšímu soupeři, což byla Jihlava. Do zápasu jsme si přinesli obrovskou bojovnost, která nám přinesla vedoucí gól. V další části zápasu jsme už jenom bránili výsledek a i s notnou dávkou štěstí a neutuchající bojovností jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Další zápas se Skutčí se nám mnoho nepovedl. Dostali jsme gól, a pak jsme se snažili srovnat. Což se nám nakonec podařilo.

Do tohoto okamžiku jsme hráli v podstatě v ustáleného sestavě. Pokud jsme neudělali individuální chybu, dařilo se nám držet čisté konto. Ale v útočné fázi jsme byli naprosto neškodní – kombinace nebyla, naše útočné akci byly založeny na individualitách. Což není moje filozofie týmové hry. Trochu jsme přehodili posty a částečně se to zlepšilo. V dalším zápase jsme porazili Chrudim opět jedním gólem, i díky naší zlepšené hře. Ač mnozí jenom nevěřícně kroutili hlavou, do této doby jsme nasbírali docela dost bodů i přes velmi hubenou gólovou potenci. Čekali nás tedy ještě poslední dva zápasy. Do předposledního zápasu jsme nastoupili proti Vysokému Mýtu. Soupeř to byl kvalitní, kombinačně zdatný. Velkým tlakem a důrazem v útoku jsme soupeři sebrali míč a otevřeli skóre. Poté nás soupeř několikrát nebezpečně prověřil, ale zápas pomalu spěl k vítěznému konci. Pokud bychom opět neudělali individuální chybu, kdy brankář rozehrál míč přímo na kopačky soupeře, který s přehledem zavěsil. Tyto ztracené body nás opět mrzely v konečném zúčtování. Zápas sice skončil remízou, ale přišli jsme o dva body. Poslední zápas nás čekal proti vítězi turnaje Hradci Králové. V případě vítězství jsme stále mohli skončit na druhém místě. Bohužel od začátku jsme tahali za kratší konec. Hradec byl kombinačně hodně na výši a přehrával nás. Nicméně první gól, který jsme dostali, byl úplně zbytečný. Velice pomalý míč, v podstatě slaboučká střela, prošla před dva naše hráče a nezareagoval ani brankář – zbytečný gól. Vzápětí jsme dostali ještě druhý. Přesto se nám podařilo ještě snížit. Ale další individuální chyba nás připravila o veškeré naděje. Soupeř našemu obránci sebral míč i přesto, že měl spoustu času na rozehrání a dal gól. Tak jsme utrpěli největší porážku v turnaji. Celkově jsme skončili na 5. místě, ale pouze 3 body za vítězem z Hradce Králové, což z hlediska bodového je jistě úspěch.

 

Co říci závěrem? Turnaj nám přinesl mnoho poznatků, na čem je potřeba pracovat. Bojovnost nám ve většině případů nechybí. Bohužel herní a kombinační kvalita se ztrácejí v individuálních akcích. Pokud nezapojíme do hry a kombinace celý tým, budeme mít stále problémy s překonáním soupeřovy obrany a vstřelením gólů. Musíme se také více naučit o hře přemýšlet a volit jednodušší varianty kombinací. Konečnou variantu řešení také musíme zrealizovat mnohem rychleji. Tím se vyhneme individuálním zbytečným chybám. Jistě, můžeme říci, že jsme hráli poprvé v hale, míč nám odskakoval, protože jsme hráli s klasickým míčem a ne futsalovým. To je jistě pravda, ale mnoho věcí se nám opakovalo i při podzimních turnajích venku. Máme před sebou hodně práce. 

Takovýto turnaj opravdu měl smysl. Hráli jsme s vyrovnanými soupeři a odhalil a potvrdil nám naše nedostatky. Mějme ale stále na mysli, že jsme stále v přípravkové kategorii a chyby se budou dělat.

Myslím, že i hráči si dostatečně zahráli a společně jsme si užili fotbalovou sobotu.

 

Kdo reprezentoval SFK? Jan Humlíček, Martin Dvořák, Milan Dvořák, Kryštof Hudák, Veronika Hlaváčová, Samuel Hendrich, Marek Šolc, Lukáš Lempera

 

Góly dávali: Milan Dvořák 3, Kryštof Hudák 2, Lukáš Lempera 1

 

Ve fotogalerii můžete najít výsledky všech zápasů.

sfkvrchovina.rajce.idnes.cz/U9_Halovy_turnaj_Zdar_8.11.