Malé derby divizních rezerv skončilo bez branek

29.05.2017 07:21


Nové Město - Další okresní derby nabídlo 23. kolo východní skupiny I. A třídy. Tentokrát v něm na sebe narazila béčka Vrchoviny a Žďáru nad Sázavou. Ačkoliv si oba týmy vypracovaly několik vyložených brankových příležitostí, necelá stovka diváků se gólu nedočkala.


muži B - FC Žďár B 0:0


Komentář k zápasu: Derby rezerv dvou okresních rivalů začala lépe juniorka Vrchoviny. Svěřenci trenéra Karla Havlíka měli úvodních dvacet minut herní převahu, ale pořádnou šanci si nevypracovali. Poté se hra vyrovnala a do kabin tak oba celky odcházely za bezbrankového stavu.


Ve druhé polovině zápasu si opět vypracovali převahu domácí. Jenže Polnický, Mazel ani Michal Šmída své vyložené příležitosti nepromněnili. Deset minut před koncem mohl Žďár trestat, ale nastřelil pouze tyč. "Nakonec zápas skončil zřejmě spravedlivou remízou. Byť opticky jsme měli více ze hry, nedokázali jsme se prosadit. Doma je to určitě ztráta, po minulém týdnu jsme se dotáhli na lepší polovinu tabulky, věřili jsme, že to dnes potvrdíme. Rozhodla naše koncovka," zhodnotil derby Karel Havlík.

"Nerozhodný výsledek myslím odpovídá průběhu hry. Domácí možná měli o něco více gólových šancí, ale také my jsme se mohli prosadit. Hráli jsme venku, je to pro nás plusový bod, se kterým jsem docela spokojený," sdělil po utkání zkušený kormidelník rezervního mužstva FC Žďas Vítězslav Machatka.


Rozhodčí: Škorpík

ŽK: 0:2

Diváci: 90.

Vrchovina B: P. Šmída - J. Skryja, Havelka (46. Bača), Veselý, Mrkos - P. Blažíček, Vašíček (82. Buřval), P. Sodomka, Josífek (61. Mazel) - Polnický, M. Šmída.

Žďár B: Hajný - Gančev, Z. Peňáz, Machatka, Havlík - Henzl, T. Ločárek, Malicki, Dvořák - L. Filippi (80. T. Peňáz), M. Filippi.