S pokorou jsme zvládli velké okresní derby

15.05.2016 21:20

N.Město - S velkým očekáváním jsme čekali na "velké derby" s okresním rivalem. Hned s několika změnami jsme šli do zápasu se Žďárem, složení nové stoperské dvojice, s navrátilcem Šanderou na levém beku, to byly hlavní příčiny úspěchu. Navíc byl povolán z farmy (SK Polička) žolík Stejskal, který byl na hřišti velmi cítit. Stínem zápasu byl odchod hostujícího týmu ze hřiště, kteří neunesli porážku a zdemolovali vstupní dveře do kabin.

 

muži A - FC ŽĎAS Žďár n/Sáz. 2:1 (1:0) branky: 11´ Mbah, 78´ Kovář - 90+1´ Trojánek

Snímky ze zápasu Petra Skryji i. najdete ve fotogalerii.

Sestava Vrchoviny: Michálek - Komínek, Michal (K), Wolker, Šandera (81´Bača) - Žák - Poul (66´ Blažíček R.), Nespěšný, Kovář - Mbah (86´ Russ) - Stejskal. Připraveni: Šmída P., Polnický

Trenéři: p. Libuša, Kysilko, Škorpík. Vedoucí týmu p. Bajer. Kustod p. Pátek

Sestava Žďáru: Jícha F. - Bureš, Vomela (K), Jurnečka, Trojánek, Nuhič, Nedvěd, Mašek, Sodomka R., Wasserbauer, Ujčík (73´ Válek) . Připraveni: Hajný, Peňáz Z., Peňáz T., Veselý

Trenéři: p. Fencl, Nepejchal, Veselý. Vedoucí týmu p. Dohnal, kustod p. Havlík

 

Rozhodčí: Klíma - Pfeifer, Hájek. Delegát FAČR p. Brtníček

ŽK 2:4 (Michal, Nespěšný - Bureš, Nedvěd, Wasserbauer, Mašek) ČK 0:0

Diváci 335

 

Nejlepší hráči: Kovář, Stejskal, Michálek - Mašek, Nedvěd

Hned v 11´ udělala levá strana hostující obrany hrubici při malé domů, kterou potrestal dobře reagující Mbah střelou k bližší tyči - 1:0. Po brance se domácí trochu zatáhli a iniciativu převzali hosté. Ale zásadní šance si nevytvořili, za zmínku stojí střela Bureše vedle z 26 metrů. Ve 23 ´ přebral míč na hranici 16 Kovář, ale jeho pumelice skončila vedle Jíchovy svatyně. Ve 40´ k velkému sólu si našlápl z vlastní poloviny navrátilec do sestavy Šandera, obešel 4 hráče, ale gólman Jícha vyběhl a míč na 16 zneškodnil. Těsně před přestávkou hosté kopali tři rohy v sérii za sebou, ale nic velkého nevymysleli. V poslední minutě si vyměnili míč Kovář se Žákem a prvně jmenovaný z úhlu pálil těsně vedle. "V první půli jsme Žďár porazili jejich vlastními zbraněmi", říká trenér Libuša a dodává: "naopak tlak na hostující obranu vytvářela dvojice Stejskal a Džízy" (pozn. Mbah).

Druhá půle byla ještě lepší té první. Žďár se tlačil před Michálka. V 56´šel sám na Michálka Mašek, ale výborný zásah nohou šanci zlikvidoval. O osm minut později Michálek již byl překonán, ale v poslední chvíli vykopl z brankové čáry míč Šandera. Žďár domácí mačkal, přehrával je ve středu hřiště a valila se jedna vlna útoku, za druhou. Domácí obrana však všechny nájezdy ustála a tlak na vyrovnání se rozplynul, jak pára na vodou. Po 70´ se vše začalo otáčet.  A přišla důležitá 78´, zprava vypálil bombu domácí Nespěšný, Jícha udělal chybu, když míč neudržel a rychlonohý Kovář míč doběhl a zvýšil vedení - 2:0. O dvě minuty později Michálek vytáhl bombu Maška pod břevno na roh. V 84´se obtočil Stejskal přes Wasserbauera a šel sám na gólmana Jíchu z levého úhlu, pravačku vykroutil však moc a míč obstřelil gólmana i vzdálenější tyčku. V 86´ obě strany měli ještě po velkých šancích, které vyřešili oba gólmani. Strhující závěr zápasu, ve kterém se dočkali i hosté, když v nastaveném čase po závaru snížil hostující Trojánek na konečný stav - 2:1. "Musím poděkovat obecenstvu, byli skvělí, vytvořili parádní atmosféru v celém zápase. Myslím si, že jsme dnes vyhráli zaslouženě, zásadní chybu jsme neudělali a tradičně nás podržel brankář Michálek s obrannou čtyřkou v novém složení, získali jsme cenný skalp v podobě tří bodů", zhodnotil zápas Ladislav Libuša.

 

V sobotu 21.5. odjíždí divizní tým k zápasu do Šumperku, tradiční začátek v 16.30 hod.