Sedmé místo v Moravskoslezké dorostenecké divizi sk. D v soutěžním ročníku 2013/14

tabulka ZDE

Sobota 14.6. 2014 - mistrovský zápas v Novém Městě

SFK Vrchovina U19 - FC Viktoria Otrokovice U19

Výsledek: 1:3 (1:1)

Branka Vrchoviny: 19.Starý Zdeněk

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr, Starý Josef /79:Chocholáč/, Hájek, Veselý, Starý Zdeněk, Blažíček, Ondra /60:Čírtek/, Bárta /46.Krejčí/, Šebek /17.Holek/, Bača, Laštovička

Vedoucí týmu Radek Krejčí k zápasu ,,V závěrečném utkání divizní sezony jsme ve slátované sestavě podali velmi špatný výkon a zaslouženě prohráli. Můžem děkovat jen Petru Šmídovi v brance, že porážka nebyla mnohem vyšší.,,

Sobota 7.6. 2014 - mistrovský zápas v Novém Městě

SFK Vrchovina U19 - FK Pelhřimov U19

Výsledek: 3:2 (1:1)

Branky Vrchoviny: 70.a 79.Laštovička /první z PK/, 16.Bača

Rozhodčí Ságl - diváci 50 - ŽK:3:2

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr, Starý Josef, Hájek, Veselý, Starý Zdeněk, Blažíček /88.Krejčí/ ,Ondra /80.Čírtek/, Trojánek Tomáš, Bača, Laštovička, Kyselý /21.Kachlík/

Vedoucí týmu Radek Krejčí k zápasu - ,,Výhra se v tropickém počasí nerodila vůbec lehce. Po vyrovnané první půli byl Pelhřimov většinu druhého poločasu lepším týmem, ale svoje šance nevyužil. Dostal se sice do vedení, ale vzápětí Petr Laštovička proměněnou penaltou a nádhernou střelou do šibenice výsledek otočil. V závěru soupeř nevyužil výhodu pokutového kopu, který Petr Šmída skvělým zákrokem zneškodnil. Pelhřimovu jsme navlas stejným výsledkem oplatili podzimní porážku, i když musím sportovně uznat že tentokrát lepší prohrál.,,

Sobota 31.5. 2014 - mistrovský zápas v Třebíči

HFK Třebíč U19 - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 3:0 (1:0)

rozh.Kučerík - diváci 20 - ŽK: 1:0

Sestava SFK - Šmída Petr, Starý Josef, Hájek, Veselý, Starý Zdeněk, Blažíček, Chocholáč /46.Holek/ ,Krejčí /52.Christian/, Šebek, Kachlík, Bača

Vedoucí týmu Krejčí Radek k zápasu - ,,Zasloužená porážka po nejslabším jarním výkonu. Ve slátané sestavě jsme Třebíči byli rovnocenným soupeřem pouze na začátku druhého poločasu, vytvovořili si tři pološance ale víc nám domácí pozorná obrana nedovolila. Do závěrečných dvou domácích zápasů se snad dáme zdravotně do kupy a dohrajeme soutěž se ctí!,,

Sobota 24.5. 2014 - mistrovský zápas v Novém Městě

SFK Vrchovina U19 - Dosta Bystrc U19

Výsledek: 1:1 (1:1)

Branka Vrchoviny: Starý Z. 16'

Rozhodčí Stehlík - diváci 50 - ŽK: 2:3 - ČK: 0:1 Juříček 67.

sestava SFK - Šmída P., Starý J., Veselý, Hájek, Starý Z., Roháček /76:Čírtek/, Sodomka R. /69.Chocholáč/, Šmída M., Kachlík, Christian/ 85.Havelka/, Bača

Vedoucí týmu radek Krejčí k zápasu: ,,S druhým celkem tabulky jsme sehráli vyrovnané utkání a troufnu si říct,že v určitých fázích jsme byli lepším týmem. Jako vždy nás však o výhru připravila žalostná koncovka.... Za zmínku tak stojí pouze,,kriminální,,zákrok hostujicího Juříčka na brankaře Petra Šmidu.Doufám že za tento zákrok bude od disciplinární komise náležitě odměněn!,,

Neděle 18.5. 2014 - mistrovský zápas v Boskovicích

FC Boskovice U19 - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 4:4 (2:3)

Branky Vrchoviny: Šmída M. 16', Kyselý 26', Bača 36', Starý Z. 75'

sestava SFK - Šmída Petr, Starý Josef, Havelka Jiří /63:Bárta Vojtěch/, Veselý Jiří,Starý Zdeněk, Blažíček Radek, Ondra David /78:Čírtek Michal/, Šmída Michal, Bača Dominik, Laštovička Petr, Kyselý Michal

Vedoucí týmu Radek Krejčí k zápasu: ,,První poločas se hrál fotbal nahoru-dolů, se spoustou šancí na obou stranách.V té druhé se však již projevila naše herní kvalita a hrálo se prakticky jen na domácí branku. Boskovice hrozili jen z brejků a po naší hrubé chybě v 91.minutě se jim podařilo vcelku nezaslouženě vyrovnat. Za ztrátu dvou bodů si však můžeme jen my sami. Vím, že zde stále žehrám na naši koncovku ale opět se musím opakovat. To co my zahodíme, nad tím zůstává rozum stát... Na druhou stranu je dobře že se do šancí dostáváme, věřím tomu že až jednou v klucích bouchnou saze, tak to někdo výsledkově šeredně odskáče! A proč ne zrovna tuto sobotu v Novém Městě, kdy přivítáme druhý celek tabulky - Bystrc!,,

Sobota 10.5. 2014 - mistrovský zápas v Radešínské Svratce

SFK Vrchovina U19 - SK Líšeň U19 B

Výsledek: 6:1 (4:0)

Branky: 10.,42. Šebek Libor, 63.,76. Šmída Michal, 27. Blažíček a 39. Laštovička

Rozhodčí Ságl - diváci 40 - hráno bez karet

Sestava SFK - Šmída P., Starý J., Hájek, Veselý, Starý Zd., Blažíček, Krejčí (52.Kachlík), Šmída M., Šebek, Bača, Laštovička

Vedoucí týmu Radek Krejčí k zápasu: ,,Pohodové vítězství nad neškodným soupeřem kterému ovšem slouží ke cti,že se i za nepříznívého stavu snažil hrát fotbal.O osudu utkání rozhodla závěrečná patnáctiminutovka prvního poločasu,v níž jsme dali tři branky.Druhý poločas se tak dohrával víceméně z povinnosti a mrzet nás může jen konečná podoba výsledku,mělo být mnohem vyšší.,,

Sobota 3.5. 2014 - mistrovský zápas v Přerově

1. FC Viktorie Přerov U19 - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 2:2 (0:2)

Branky Vrchoviny: 2x Šmída M.

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr,Starý J/79.Čírtek/.,Hájek,Veselý,Christian/75.Chocholáč/,Blažíček,Žák M.,Šmída M./85.Krejčí/,Šebek,Bača,Laštovička

Vedoucí týmu Radek Krejčí k zápasu : ,,Zápas dvou naprosto odlišných poločasů,v tom prvním jsme dominovali my a po dvou krásných brankách Michala Šmídy šli do kabin s dvoubrankovým vedením.Do druhé půle vstoupili domácí s velkou vervou utkání otočit.Nám naprosto nepochopitelně přestala hrát záloha a Přerov nás jednoduchým agresivním fotbalem přehrával ve všech směrech.Nakonec můžem být za bod rádi,mohli jsme rozdílem třídy! Kluci se přesvědčili že jenom poločas hrát nestačí,bez koulí se hrát a vyhrát nedá...,,

Sobota 26.4. 2014 - mistrovský zápas v Radešínské Svratce

SFK Vrchovina U19 - Sparta Brno U19 B

Výsledek: 3:1 (1:1) ŽK 2:1

Branky Vrchoviny:  8' Žák M., 48' a 61' Šebek

Sestava SFK - Šmída Petr, Christian, Bača /46' Pejchl/, Veselý, Starý Zdeněk, Starý Josef, Blažíček, Trojánek Lubor /51' Havelka/, Žák Martin, Šebek, Kachlík /70' Čírtek/

Vedoucí družstva Radek Krejčí k zápasu: ,,Zasloužená výhra po vcelku dobrém výkonu. Ve zdecimované sestavě prošpikované mladšími dorostenci se nám povedl začátek zápasu, v desáté minutě to mohlo a hlavně mělo být 3:0. Hostům se však povedlo po naší hrubici vyrovnat a dostat se zpět do utkání. O výsledku tak rozhodl druhý poločas ,kdy jsme soupeře už  k ničemu nepustili a Šebek svým střeleckým apetitem potvrdil naše tříbodové vítězství.,,

Čtvrtek 17.4. 2014 - mistrovský zápas v Havlíčkově Brodě

FC Slovan Havl. Brod B - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 7:2 (3:0) ŽK 2:1

Branky Vrchoviny: 46.Trojánek L., 88.Žák M.

Sestava SFK - Šmída Petr, Christian, Hájek, Veselý, Starý Zd., Blažíček /59. Pejchl/, Šmída Michal /46. Krejčí/, Trojánek Lubor, Trojánek Tomáš ,Chocholáč /31. Havelka, 68.Čírtek/, Žák Martin

Vedoucí týmu Krejčí Radek: "Domácímu oddílu jsme vyšli vstříc změnou termínu, ten se nám odvděčil sestavou prošpikovanou hráči ligového dorostu a v krásném jarním počasí nesmyslným přesunutím zápasu na umělou trávu, přitom na travnatém hřišti trénovala místní přípravka." Jak se říká pro dobrotu, na žebrotu. Člověk se stále učí a k zápasu dodává: "Klukům trvalo půl hodiny než se srovnali s umělkou, ale v té době už domácí vedli 3:0. Šance jsme si vytvořili, ale bez brankového vyjádření, protože v koncovce jsme byli naprosto sterilní. Náznak pokusit se s výsledkem něco udělat vzešel hned na začátku druhé půle, když se trefil Lubor Trojánek. Poté jsme měli neplodnou převahu, po chybě ve středu pole však soupeř z brejku zvýšil své vedení a bylo po zápase. Poté kluci rezignovali a řešila se jen výše konečného skore. Po vcelku vydařených jarních výkonech přišel totální výbuch, sedm kulí tentokrát nebylo v Sarajevu, ale v Havl.Brodě..."

Sobota 12. 4. 2014 - mistrovský zápas v Novém Městě

SFK Vrchovina U19 -  FK Blansko U19

Výsledek: 2:0 (1:0),  ŽK 2:0

Branky: Čírtek 12', Christian 82'

Sestava Vrchoviny - Šmída P., Starý J., Hájek, Veselý, Starý Z. Trojánek T.,Čírtek, Trojánek L. (46.Christian), Blažíček, Žák M., Krejčí

Vedoucí družstva Radek Krejčí k zápasu: ,,Ve čtrvrtém jarním kole slavíme první vítězství které se ovšem nerodilo vůbec lehce. Začátek utkání přinesl hostujicí tlak, ten se však po dvanácti minutách rozplynul po naší vedoucí brance, když s přehledem zavěsil mladší dorostenec Michal Čírtek. Jeho střela doslova trhala síť. Poté jsme otěže zápasu převzali až do konce první půle my, žel bez brankového vyjádření. Po vynucených střídáních naše hra upadla do průměru a Blansko mělo místy drtivý tlak, ale pozorná obrana v čele s opět bezchybným Šmídou všechny ošemetné situace vyřešila. Rozhodnutí padlo až v závěru, po brance taktéž mlad.dorostence Christiana, hotovo však mohlo být už dříve. Bohužel jsme opět naplnili svoji jarní kvótu v podobě čtyř nastřelených tyčí... Kluci si dnes za svůj srdnatý výkon řekli o pomyslné smeknutí klobouku. Jen tak dál pánové!"

Sobota 5. 4. 2014 - mistrovský zápas v Brně Bohunicích

Tatran Bohunice U19 - SFK Vrchovina U19 1:0 (0:0)

soudce Soukal, diváci 40, ŽK 0:2

sestava Vrchoviny - Šmída P., Starý J., Chocholáč (73.Roháček), Veselý, Starý Z. ,Čírtek (32.Ondra), Žák M.,Šebek, Krejčí, Havelka, Laštovička

Vedoucí družstva Radek Krejčí k zápasu.  ,,Na suveréního lídra tabulky jsme jsme cestovali s velkým respektem, z různých důvodů nám chybělo šest hráčů základní sestavy. Opak však byl pravdou, po doplnění sestavy mladšími dorostenci se k překvapení všech přítomných žádná poprava nekonala. Nejlepší jarní výkon však opět přinesl těsnou porážku. Domácí celek se od úvodních minut tlačil do koncovky ale vynikajicí Petr Šmída který mimo jiné ve 22.min zneškodnil pokutový kop. Do druhého dějství vstoupili domácí za svévolného souhlasu rozhodčích s agresivní zastrašovací taktikou která vyůstila v několik velmi tvrdých zákroků na našeho brankaře Petra Šmidu. Paradoxně to však vedlo jen k vážnému zranění domácího hráče, kterému tímto přeji brzké uzdravevení a návrat na zelený trávník. Velmi vydařený výkon však pokazila naše koncovka (za domácím glmanem čtyřikrát zvonila tyč brankové konstrukce!!!!) a hlavně výkon trojice rozhodčích.V zápase kdy se prakticky,,o nic nehraje" svým sveřepým výkonem postarají o konečný výsledek.... I domácí diváci mi potvrdili, že jediná branka padla z ofsajdovéhého postavení... Deset minut před koncem svůj výkon vyšpekovali (při stoprocentní ruce v pokutovém území, kdy nadvakrát domácí hráč zahodil při naší vyložené šanci míč do autu) vysvětlením, že ruka byla pouze nestřelená. Přesto lze náš výkon hodnotit jako vellmi vydařený...."

Neděle 30.3.2014 - mistrovský zápas v Radešínské Svratce

U19 - SFK Vrchovina - FC Žďár n/S U19

Výsledek: 1:2 (1:1),  ŽK 1:0

Branky: Trojánek Lubor 37' - Horký Jindřich 2x

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr, Starý Josef, Veselý Jiří, Starý Zdeněk, Laštovička Petr, Trojánek Lubor, Blaźíček Radek, Krejčí Tomáš, Chocholáč Jiří (46' Čírtek Michal), Christian Tomáš (37' Ondra David), Šmída Michal

Vedoucí družstva Radek Krejčí k zápasu: ,,Zaspali jsme začátek utkání a mohli být rádi, že hosté vedli jen 1:0. Poté se hra vyrovnala a těsně před poločasovou pauzou se srovnalo i skore, když se z trestného kopu krásně trefil Lubor Trojánek. Ve druhém poločase jsme byli tím, kdo udával tempo hry, žel naše šance zústaly nevyužity a hosté se 89.minutě z brejku dostali do vedení, které už udrželi... Bylo to remízové utkání a troufnu si říci, že nevyhrál lepší, ale šťastnější."

Sobota 22.3.2014 - mistrovský zápas na UT ve Velkém Meziříčí

FC Velké Meziříčí U19 - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 1:0 (0:0)  ŽK 1:1  ČK 0:1 (55' Bača)

Branka: 73' (PK)

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr, Starý Josef (87' Chocholáč Jiří), Veselý Jiří, Hájek Michal, Starý Zdeněk, Bača Dominik, Laštovička Petr, Trojánek Lubor (46' Krejčí Tomáš), Žák Martin, Šmída Michal (53' Christian Tomáš), Šebek Libor

Vedoucího družstva, Radek Krejčí k zápasu: ,,O smolné porážce se slabým soupeřem rozhodl první poločas, ve kterém jsme byli jasně lepší, ale naše šance zůstaly bez brankového vyjádření. Jen břevno za domácím brankařem zvonilo třikrát.... V úvodu druhého poločasu přišlo velmi přísné vyloučení Dominika Bači a po několika vynucených střídání už z naší strany opadla aktivita. Domácí se tak z ojedinělého brejku a následné penalty dostali do vedení. To i přes naši snahu udrželi až do konce zápasu. Byla to pohříchu jediná střela Velmezu mezi tři tyče".

Neděle 9.3.2014 - přípravný zápas na UT ve Žďaru nad Sázavou

SFK Vrchovina U19 –TJ Mars Svratka muži

Výsledek: 3:2 (2:2)

Branky Vrchoviny: 2' Šmída M., 8' Laštovička, 67' Trojánek L. (P)

Sestava: Šmída Petr, Starý Josef, Veselý Jiří, Trojánek Tomáš  (46' Šebek Libor), Bača Dominik, Laštovička Petr, Blažíček Radek  (46' Bárta Vojtěch), Hájek Michal, Smolík Jakub (46' Ondra David), Trojánek Lubor, Šmída Michal

Vedoucího družstva, Radek Krejčí k zápasu: ,,Za nádherného počasí na UT v ZR nebyl k vidění příliš pěkný fotbal. Kluci pod dojmem snadného a rychlého vedení polevili a záhy nechali soupeře srovnat stav. Druhý poločas se už hrál pouze na hostující branku, když soupeř odpadl především po fyzické stránce. Rozhodující gól padl z pokutového kopu a po několika neproměněných šancích výsledek vydržel až do konce utkání“.

Neděle 2.3.2014 - přípravný zápas na UT ve Žďaru nad Sázavou

Žďas Žďar nad Sázavou U19 - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 1:5 (1:2)

Branky Vrchoviny: Bača 14' ; Trojánek L. 23' a 53' ; Šmída M. 79' a 82'

Sestava: Šmída Petr, Starý Josef, Trojánek Tomáš (Šebek Libor), Veselý Jiří, Starý Zdeněk, Krejčí Tomáš, Žák Martin, Blažíček Radek (Hájek Michal), Bača Dominik, Trojánek Lubor, Šmída Michal.

Komentář k zápasu: Jednoznačný výsledek, ale průběh tak jednoznačný nebyl. Zvlášť v prvním poločase bylo vidět několik nebezpečných akcí domácích. Naštěstí pro naše hráče, z nich dokázal dát soupeř pouze jediný gól. Fotbalisté Vrchoviny byli před domácí brankou mnohem důraznější a tím i nebezpečnější. To byl asi největší rozdíl obou týmů. Ve druhém poločase jsme domácí do vážnějších akcí nepouštěli. Dlouho to vypadalo, že smolařem dne bude Michal Šmída. Několikrát se mu podařilo trefit tyč branky domácích, ale na konci zápasu se náš elitní střelec přece dočkal a to hned dvojnásobně.

Zapsal: Petr Dacer

Neděle 23.2.2014 - přípravný zápas na UT v Havlíčkově Brodě

Slovan Havlíčkův brod U19 B - SFK Vrchovina U19

Výsledek: 1:4 (0:1)

Branky: Šmída M. 42', 61'a 77' ; Trojánek L. 48'

Sestava: Šmída Petr, Starý Josef, Hájek Michal, Veselý Jiří, Starý Zdeněk, Chocholáč Jiří (Chritian Tomáš), Blažíček Radek, Bača Dominik (Čírtek Michal), Trojánek Lubor, Kachlík Jakub, Šmída Michal.

Trenér František Martaus k zápasu: "Byl to náš druhý přípravný zápas a vítězství je zasloužené. Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Pořád jsou ale vidět rezervy a je co zlepšovat. Inkasovaný gól po chybě levé obrany je toho důkazem. Pozitivní je, jak se mladší hráči zapracovali do týmu. Zvláště jarní posila Michal Hájek, předvedl na stoperu spolehlivý výkon."