U19 – MSK Břeclav 2:2 (0:1)

29.08.2015 10:00

Branky: 47' Bárta Vojtěch (PK) 59' Blažíček Radek –  12' Kacr Viktor, 51' Tichý Richard (PK)

Sestava Vrchoviny: Šmída Petr, Smolík Jakub, Havelka Jiří, Ondra David, Horálek Jakub, Blažíček Radek, Kachlík Jakub (60´ Raus Evžen), Čírtek Michal, Bárta Vojtěch, Roháček Petr, Žák Jakub

Vedoucí týmu Petr Dacer k zápasu: „Tak jako už poněkolikáté v této sezoně jsme zaspali začátek zápasu. Malé nasazení a nedůraz našich hráčů hosté potrestali ve 12. minutě. Poté se hra vyrovnala, ale na rozdíl od soupeře jsme žádnou z útočných akcí nedokázali proměnit v gól. V poločasové přestávce trenér Martaus hráčům důrazně vysvětlil, co po nich požaduje. Hned od úvodního hvizdu druhého poločasu přišel nápor Vrchoviny, který vyvrcholil vyrovnávací brankou ve 47. minutě. Radek Blažíček převzal před pokutovým územím přihrávku, obešel několik protihráčů a jeden z nich ho zastavil až za cenu faulu. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Vojta Bárta a proti jeho umístěné střele neměl brankař hostů žádnou šanci. O několik minut později nařídil rozhodčí pokutový kop i na druhé straně, za velice sporný zákrok našeho obránce. Zřejmě šlo o nějaký druh kompenzace. Soupeř se tedy v 51. minutě opět ujal vedení. Vrchovina byla ale v této fázi hry aktivnějším a lepším týmem. V 59. minutě zahrával Radek Blažíček přímý kop z 25. metrů. Původně to měl být střílený centr na teč na zadní tyč, ale nakonec nikým netečován skončil míč v síti. Bohužel se nám další branku vsítit nepodařilo a tak soupeř z Břeclavi odjížděl spokojený s bodem.

Zajímavá je i statistika žlutých karet, kde hosté dominovali v poměru 6:0. Z toho je vidět, že jejich hra byla mnohem agresivnější a často daleko za hranicí pravidel. Škoda že rozhodčí nenašel odvahu proti hostům odpískat další pokutový kop. Evidentních faulů ve vlastní šestnáctce vyrobili hned několik.“