Nominace a turnaje

V rámci zimní přípravy se zúčastňujeme s dětmi několika přípravných - tréninkových turnajů.

O co nám jde:

Jde nám hlavně o to, aby se děti podívaly na to, jak takový turnaj zhruba probíhá, potkaly se se soupeřem a postupně získávaly znalost o pravidlech fotbalu, které budou potřebovat v ml. přípravce již následující rok. Důležitá je také motivace dětí ke hře a budování kolektívu.

Doprava:

Na tyto turnaje obvykle nemáme možnost využít dopravu hrazenou klubem, proto spoléháme na pomoc Vás - rodičů. Většinou to není problém, protože rodiče dětí této věk. kategórie stejně se svým potomkem jedou. Pokud někto auto vzít nemůže, domluvíme se na svezení mezi sebou přímo ráno před odjezdem. To platí i v případě, že je aut hodně. Není nutné abychom jezdili 10 auty. 

Nominace:

Na turnaje nelze jezdit v neomezeném počtu, proto většinou posíláme (zatímo přímo rodičům na mail) upřesňující nominaci hráčů. V ní zohledňujeme zejména tyto skutečnosti:
- věk dítěte (přednostně nejstarší roč. školičky, tedy např. pro sezónu 2017/2018 roč. 2011)
- fyzickou dispozici dítěte (platí spíše pro mladší ročníky)
- účast na tréninku
- další faktory  

Startovné:

Na většinu turnajů je potřeba platit startovné, např. 1300 CZK. Snažíme se vybírat turnaje tak, aby to nezatěžovalo rodiče ani klub a přesto to bylo pro děti zajímavé. Využívame proto možnosti přátelských utkání, možnosti tělocvičen a pod. Několik cca 3-5 "velkých" turnajů nám obvykle zaplatí klub.

Co děti na turnaj potřebují:

  •     sálové kopačky (nebo botasky se světlou podrážkou, nesmí dělat šmouhy)
  •     chrániče (měli by mít)
  •     věci na převlečení (tepláky nějakou mikinu na období mezi zápasemi, někdy je v tělocvičně chladno)
  •     ručník, mýdlo 
  •     svačinu, pití
  •     hrajeme většinou v dresech, které zajišťuje trenér

Jídlo a pití na turnajích:

Prosíme Vás, aby ste dětem přibalili vhodnou svačinu např. ovoce, zeleninu, nějaký rohlík, sušenku atp. Spíše menší porce. V hale je obvykle bufet, ale prosím nespoléhejte na to, že si tam děti něco vhodného koupí. Nejlepší co se tam dá sehnat je asi tak párek v rohlíku. Jinak jsou to hranolky, chipsy, pendreky a jiné sladkosti. Co se týče pití, tak je to podobně. Někdy tam neseženete ani džus. Pak se děti nalévají kolou, nebo energetickými nápoji. Z pozice trenérů jim to nemůžeme povolit.

Odpovědnost rodičů:

Je na rodičích, aby posoudili hlavně zdravotní stav dítěte a to jestli se např. nebojí jít na turnaj a pod. V každém případě rodiče prosíme, aby na nominaci reagovali potvrzením účasti, nebo odpovědí z důvodem neúčasti. Můžeme pak oslovit rodiče dalších dětí a doplnit tak nominaci.
Rodiče dětí oslovených až v druhém kole prosíme o pochopení situace, že je tomu tak výlučně z organizačních důvodů. 

Prosba na závěr: